Ajalugu

2016
Hakkame pihta!
SÜNDIS VEGMACHINE
veg machine lugu

Veg Machine on õnnelike juhuste rada. Tegelikult on see pikk jutt, aga kirjutan siia kiire kokkuvõtte 🙂 - olin vabatahtlikuna Loomade Nimel organisatsioonis, kus otsustasin, et võiks Tartus hakata vegan õhtusööke korraldama. Mõeldud tehtud. Õhtusöögid oli populaarsed ja inimeste rohked. Tore oli teha täistaimset toitu! See hakkas aina rohkem meeldima. Ja mingi hetk leidsin ennast täitmas Viljandi folgi toitlustajate avaldust.
Kirjeldasin tolles avalduses kohta, mida sel hetkel veel olemas ei olnud, aga teadsin, et tahan vegan toitu pakkuda. Suutsin oma mõtted avalduses edasi anda ja üllataval kombel sain mõne aja pärast positiivse vastuse. See oli hetk millest kõik edasine alguse sai. Olin veidi hirmul, aga võtsin paberi ette ja hakkasin kirja pandut teostama, veidi enne folki sündis ka nimi Veg Machine. Folk sai tehtud ja nimi Veg Machine hakkas kinnituma.
PS esimesed üritused viisin läbi enda ehitatud värvilises telgis! See oli äge aeg.
Inimestele meeldis ja positiivne tagasiside andis energiat aina rohkem juurde. Leidsin trucki, milest isa ja vend ehitasid Veg Machine. Esimene aasta käisin sellega üritustel ja festivalidel.

Metsikult palju on kaasa aidanud see, et Veg Machine ümber on olnud alati toredad ja kaasa elavad inimesed. Igal heal sõnal on suur jõud!
Samuti olen seda alati teinud loomade nimel ning missioonitundest, ka see on tugev jõud mis viib edasi. Olen olnud ligi 10 aastat tulihingeline vegan just eetilistel põhjustel ja seda on ka Veg Machine!

2017
Tegude aasta!
OSTSIME TRAMMI!
18275078 1524266664273770 509283885242485326 n
Kui tavaliselt ostavad naised emotsiooni ajel käekoti või kingad, siis 26-aastane Tartus elav Maarja soetas endale hoopis trammi.

Maarja Laineviir selgitas ETV saates ``Ringvaade``, et tal on juba olemas toiduauto ning tramm tundus loogilise jätkuna. ``Ühel hommik ärgates nägin Osta.ee-s, et trammioksjoni lõpuni on veel mõned tunnid. Idee tuli koheselt pähe, et kuna mul masinapere on, siis miks mitte sinna järgmine soetada. Tramm kõlas väga-väga laheda ideena,`` põhjendas naine.

Paari tunni jooksul püüdis naine saada oma pere nõusse ning uurida, kuidas trammiga hakkama saada. ``Ma läksin iga minutiga rohkem õhinasse, mis allapoole tiksus,`` kirjeldas Laineviir ostuhetke.

TLT trammiliiklusteenistuse direktor Andres Vään selgitas, et kui tramm on elutöö ära teinud, siis selle vanarauaks saatmine on emotsionaalne otsus. Müügis olnud tramm sõitis Tallinnas rohkem kui miljon kilomeetrit. ``Meil on olnud pidevalt huvilisi, ühel on olnud pöörasem idee kui teisel. Me otsustasime anda võimaluse,`` selgitas Vään, miks tramm maha müüdi.

Laineviir ostis trammi ära 2520 euroga ning tulevikus saab sellest toidukoht. ``Tramm on selline masin, mis tõmbab omale pilgu peale. Mis ühel toitlustusettevõtjal veel muud tarvis on, kui et tema peale pilk pidama jääks,`` oli Vään trammi tulevikuga rahul.

Esimene "paigalpüsiv" masin
AVASIME VEG MACHINE BALTA
0M2A6800 scaled
2017 aasta mais sai alguse täiesti uus peatükk. Uus Balti Jaama turg oli valminud ning koos turuga ka Veg Machine esimene püsikoht. Oleme Tallinna rahvale olemas igapäevaselt ja anname endast kõik, et tutvustada ja näidata vegan toitu just tänavatoidu poole pealt. Balta aastad on olnud imelised ja kindlasti jagub neid veel pikalt 🙂
Nii palju uusi sõpru, mõtteid, jutte, energiat. Veg Machine on õnnega koos!
2020
Veg Machine Tartu Kaubamajas
MASIN JÕUDIS TARTUSSE!
IMG 20200606 205818 768 scaled
Loomulikult sai teiseks linnaks, kus avasime püsiva Veg Machine, Tartu! Algus aastatel tegime seal palju food trucki üritusi. Metsik ja soe vastuvõtt oli see mis jäi igast käidud korrast meelde. Ehk Tartu koha avamine oli täiesti loogiline jätk 🙂 Tore on viimaks ka Ülikoolilinnas olemas olla!
Tartlastele oleme samuti avatud igapäevaselt, Kaubamaja 3. korrusel, Toidugaleriis.

PS 2020 aastat on Veg Machine euroopasiseselt registreeritud kaubamärk.

2022
Veg Machine Tartu Aparaaditehases
MASIN JÕUDIS APARAADITEHASESSE!
veg tartu 1

Oleme ümber kolinud Tartu Aparaaditehasesse!